Ja pse është diva! Beyonce pakt me stacionin e trenit, dhuron 100,000 dollarë që fansat të shkojnë të sigurt në shtëpi

Nga A2 CNN
7 Gusht 2023, 17:51 | Showbiz
Ja pse është diva! Beyonce pakt me stacionin e trenit, dhuron 100,000

Beyonce bëri një gjest humanizmi ndaj fansave të saj, në mënyrë që të sigurohej që të gjithë të kthehen të sigurt në shtëpi.

Duke pasur parasysh kushtet e motit dhe stuhinë intensive në Maryland, fansat që erdhën në stadium “FedEx Field” për ta dëgjuar, u përballën me vështirësi të mëdha si në transportin e tyre ashtu edhe gjatë qëndrimit në stadium.

Përkundër kësaj, publiku qëndroi aty me durim për të dëgjuar këngëtaren e tyre të preferuar dhe ajo zgjodhi që këtë dashuri që fansat i dhuruan, t’ua shpërblejë.  

Sipas një raporti të E!News, ylli dha 100,000 dollarë për të mbajtur trenin hapur një orë më shumë se zakonisht dhe për t'u shërbyer fansave të saj.

“Metro & Renaissance do të zgjasë trenin e fundit një orë shtesë. Treni i fundit për në Ashburn sonte do të niset nga Bulevardi Morgan në orën 1:04 të mëngjesit”, thuhet në njoftimin zyrtar në platformën X, ish-Twitter.

Publiku, natyrisht, e lavdëroi artisten pasi dëgjuan kontributin e saj për t'u siguruar që ata të ktheheshin në shtëpi të sigurt.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli