Acari në Amerikë, ngrin Iowa dhe Nebraska, stuhia polare pritet zhvendoset në jug

Nga A2 CNN
13 Janar 2024, 12:33 | Kapur në kamera

Stuhia e dëborës ka pushtuar shtetet qendrore amerikane, prej të hënës së 8 janarit, duke zbardhur rrugë, fusha e automjete. Më shumë nga të gjithë duket se po e vuan Ioua dhe fqinji, Nebraska. Cikloni i acarit, që ka prekur 45 milionë njerëz, me temperaturat që kanë rënë deri në -10 por që ndihen si -27 gradë celsius, pritet të vijojë edhe javën e ardhshme duke përfshirë edhe Amerikën jugore dhe atë lindore.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni