Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 50%
  • Jo 40%
  • Nuk e di 10%

Buzët e turbullta, mënyra më e bukur për të aplikuar buzëkuqin

Nga A2 CNN
15 Nëntor 2023, 13:56 | Lifestyle

Buzët e turbullta, mënyra më e bukur për të aplikuar

Buzëkuqi është një nga produktet tona të preferuara të grimit për dy arsye kryesore: është shumë i lehtë për t'u aplikuar dhe mund të lartësojë me të vërtetë çdo pamje pa shumë mundim.

Kjo është pikërisht arsyeja pse ne ndihemi sikur nuk mund të ngopemi kurrë, por gjithashtu na pëlqen të provojmë tendenca të reja. Fiksimi ynë i ri quhet buzët e turbullta dhe vjen nga Azia, ku ka qenë trendi numër 1 për shumë vite.

Në vend që të theksojnë konturet e buzëve të përsosura në mënyrë perfekte, buzët e turbullta synojnë një efekt të lehtë dhe natyral. Mendoni se si duken buzët tuaja pasi keni ngrënë qershi ose pasi keni dhënë një puthje.

Ky look tani po fiton popullaritet në Perëndim sepse sfidon idetë tona të zakonshme për grimin që synojnë përsosmërinë.  

Ditari A2 CNN