Braçe: Kandidatë për deputetë apo kryetarë bashkie blejnë vota e janë të pandëshkueshëm

Nga A2 CNN
10 Shkurt 2023, 21:58 | Aktualitet

Deputeti socialist Erion Braçe e shikon korrupsionin si një problem të madh në qeverisje prej 33 vitesh dhe jo problem të qeverisë. Në Intervistën me Merita Hakjan, ai thotë se ky është një fenomen i qëndrueshëm i Shqipërisë për të cilin, përtej modernizimit, duhet të veprojë drejtësia. Sipas tij funksionimi i drejtësisë është domosdoshmëri për luftën ndaj këtij fenomeni.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli