Brenda rezidencës super luksoze të braktisur të “Thanos”, manjatit misterioz grek

Nga A2 CNN
23 Maj 2023, 18:17 | Lifestyle

Një rezidencë e një milioneri misterioz grek, i cili u largua në mes të natës gjashtë vjet më parë, është lënë e shkatërruar dhe në mëshirë të fatit prej kohësh. Imazhet e sjella nga një eksplorues urban tregojnë shtëpinë e mbuluar me grafitë, me sende të shpërndara në çdo dhomë, ndërsa rrobat mund të shihen ende të varura nëpër dollapë e rafte.

Rezidenca ishte në pronësi të një manjati grek të pasurive të patundshme, Athanasios Tachmintzis, 73 vjeç, i njohur në vend me pseudonimin e tij 'Thanos'. Ai jetoi atje me gruan dhe fëmijët e tyre për shumë vite, por një natë u largua për të mos u kthyer më kurrë.

Në pjesën e përparme të super vilës mund të shihen një numër makinash të ndryshkura në rrugë, duke përfshirë një Bentley. Këto imazhe u kapën nga eksploruesi urban Daniel Sims, 34 vjeç, i njohur në internet si “Realiteti me mjekër”.

Thanos thuhet se ka shijuar stilin e jetës së një milioneri nga investimet e tij në pronë, që do të thotë se ata kurrë nuk e panë atë të dilte për të punuar. Ai ishte i martuar për 32 vjet përpara se gruaja e tij t'i vdiste fatkeqësisht nga kanceri në vitin 2004, me të cilën kishte pesë fëmijë.

Manjati grek thuhet se ishte aq i shqetësuar për sigurinë në shtëpinë e shtrenjtë sa dikur kishte roje në portë dhe mbante qenë Doberman për mbrojtje. Rezidenca është braktisur që nga viti 2017 kur pronari dhe vajzat e tij u larguan në mes të natës, askush nuk duket se e di pse.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi