Gazetarja tregon si u kërcënua pasi zbuloi përdhunimin e 26-vjeçares në Vlorë

Nga A2 CNN
26 Tetor 2023, 09:54 | Aktualitet

Media dhe roli i saj për të qëmtuar dhe raportuar të vërtetën, paanësinë dhe shpejtësia në dhënien e lajmit janë një sfidë për këdo gazetar në ditët e sotme. Raportimi i përdhunimit të një 26-vjeçareje pak ditë më parë në Vlorë ngriti një alarm për sulmin që iu bë gazetares Afrovita Hysaj. Etiketime fyese për figurën e saj qarkulluan në disa rrjete media dhe rrjete sociale duke e detyruar atë që të bëjë edhe kallëzim. Për të mësuar më tepër rreth ngjarjes në Vlorë dhe kërcënimeve që pasuan publikimin e saj në një portal lokal në “Dita jonë” është e ftuar gazetarja Afrovita Hysaj.

A2 CNN Livestream

A2 Business