Italia e zhytur në baltë nga përmbytjet e mëdha, rritet bilanci i viktimave

Nga A2 CNN
16 Shtator 2022, 22:55 | Bota

Dhjetë të vdekur, 3 të humbur, me dhjetëra të plagosur e qindra të tjerë që kanë lënë shtëpitë e tyre. Ky është bilanci i përmbytjeve të mëdha që gjunjëzuan rajonin Marche të Italisë. Pamjet e lëna pas janë të tmerrshme me zonë të tëra të banuara të zhytura në baltë.

https://a2news.com/2022/09/16/moti-i-keq-gjunjezon-italine-6-viktima-dhe-3-te-zhdukur/

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024