Ka 14 muaj me paterica, qytetari në Kuçovë shkon të votojë dhe u bën apel të rinjve qe të votojnë

Nga A2 CNN
14 Maj 2023, 18:12 | Aktualitet
Ka 14 muaj me paterica, qytetari në Kuçovë shkon të

Drejt qendrës së votimit ku deshën disa minuta për të shkuar. Andrea Kapllani, prej muajsh të tërë vuan nga një dëmtim i këmbës dhe lëviz vetëm me paterica.

Sot u çua nga shtrati mes shumë vështirësive për të marrë pjesë në votime. Shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Andrea mori dy fletët e votimit dhe zgjodhi kandidatin që dëshiron për ta qeverisur për 4 vite në Kuçovë.

Pasi kreu një nga të drejtat themelore të njeriut, 66-vjeçari u ndje i lehtësuar që foli me vullnetin e tij të votës. E të njëjtën gjë u kërkoi edhe mijëra të rinjve të bëjnë në këtë ditë të rëndësishme për fatin e qytetit.

Pjesëmarrja në votime në qytetin e Kuçovës ka qenë e ulët. Të rinjtë nuk kanë interes nga politika, dhe fatin e qytetit ua lënë prindërve dhe gjyshërve të tyre.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi