Karabinieri vret menaxherin e hotelit me armën e shërbimit, shkak bëhet një grua 40-vjeçare

Nga A2 CNN
8 Mars 2023, 10:43 | Bota
Karabinieri vret menaxherin e hotelit me armën e shërbimit, shkak

Një karabinier ka vrarë me armë zjarri menaxherin e një hoteli dhe ka plagosur një grua në Latina të Italisë. Sipas mediave italiane, ngjarja dyshohet të ketë ndodhur për arsye xhelozie. Sipas tyre, karabinieri Giuseppe Molinaro, 58 vjeç, kishte lidhje me një grua 40-vjeçare për të cilën dyshonte se e tradhtonte me menaxherin e hotelit, Giovanni Fidaleo.

Pas dyshimeve, karabinieri u nis për te hoteli ku e gjeti menaxherin së bashku me 40-vjeçaren në ambientet e parkingut. Ai qëlloi në drejtim të Giovanni Fidaleos dhe gruas me armën e shërbimit, duke e lënë të vdekur Fidaleos dhe plagosi gruan.

Karabinieri 58-vjeçar u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes drejt Kazertës, por u ndalua më pas nga një koleg i tij në Teano, të cilit i rrëfeu gjithçka kishte kryer.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi