Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Makina godet kamionin nga pas, vdesin në vend dy persona, 6 të plagosur rëndë

Nga A2 CNN
6 Mars 2023, 08:42 | Bota
Makina godet kamionin nga pas, vdesin në vend dy persona, 6 të

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në autostradën Balıkesir-Manisa në Turqi, ku një makinë goditi nga pas një kamion, që lëvizte në të njëjtin drejtim.

Si pasojë e këtij aksidenti, dy persona kanë humbur jetën në vend dhe gjashtë të tjerë janë lënduar rëndë dhe janë dërguar në spital për marrjen e ndihmës mjekësore.

Në vendin e ngjarjes shkuan ekipet e shpëtimit dhe zjarrfikësit, për të nxjerrë trupat e viktimave, pasi automjeti ishte dëmtuar shumë rëndë. Në ngjarje humbën jetën Hatices dhe Hasibe Şevik.

Të plagosur mbetën Yiğit Selim Ceylan dhe Mehmet Sevik. Po ashtu Sevgi Şahan, Miray Şevik, Ebrar Tenekeci dhe shoferi Bekir Şevik.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani