Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

Mblidhet qeveria në Kosovë, Kurti: Lirimi i Radoiçiçit, sinjal për rigrupim dhe hakmarrje

Nga A2 CNN
12 Tetor 2023, 13:54 | Aktualitet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi nga mbledhja e qeverise se nga 24 shtatori gjithçka është ndryshe. Sipas Kurtit institucionet e sigurisë kanë hetuar rrezikun në rritje të inskenimi të sulmeve nga grupe kriminale, duke shtuar se lirimi i Radoiçiçit ne Serbi është sinjal për hakmarrje dhe skenarë te tjerë destabilizues.

A2 CNN Livestream

A2 Business