Qeveri uniteti kundër luftës, Izraeli: Gaza pa drita e pa ujë deri në lirimin e pengjeve

Nga A2 CNN
12 Tetor 2023, 13:38 | Aktualitet

Izraeli vijon bombardimet kundër Rripit të Gazës dhe paralajmëron se do të privojë banorët nga uji dhe dritat deri në lirimin e pengjeve të marra nga Hamasi. Tel Avivi krijoi një qeveri të unitetit kombëtar për të drejtuar luftën, ndërsa viktimat në të dyja anët kanë arritur në 2400.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni