Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 40%
  • Modern 7%
  • I trashëguar 13%
  • Unik 40%

Asociacioni i komunave serbe, nyjë që duhet këputur, Rama: Kosova rrezikon të humbasë shansin historik të planit franko-gjerman

Nga A2 CNN
12 Tetor 2023, 11:47 | Aktualitet

Asociacioni i komunave serbe në veri të Kosovës është një nyjë që duhet këputur një orë e më parë. Kështu u shpreh nga foltorja e Parlamentit, kryeministri Edi Rama, në seancën ku do të miratohet rezoluta për Kosovën. Në fjalën e tij kreu i qeverisë përsëriti qëndrimin e tij për zbatimin e planit franko-gjerman, teksa shpjegoi kërkesën ndaj KFOR për të marrë nën kontroll veriun dhe akuzat në drejtim të tij.

A2 CNN Livestream

A2 Business