Mori 340 mijë euro përmes mashtrimit, burg ish-punonjëses së bankës së Shqipërisë: Më kanë kërcënuar 4 banda

Nga A2 CNN
26 Maj 2023, 11:15 | Aktualitet
Mori 340 mijë euro përmes mashtrimit, burg ish-punonjëses së

Gjykata e Tiranës lë në masën e sigurisë "arrest në burg" Milena Derajn, 30-vjeçaren e akuzuar për "mashtrim me pasoja të rënda".

Në seancë, Deraj ka pretenduar se është kërcënuar nga 4 banda për mosmbajtjen e premtimit për të hequr 2 burgime të përjetshme.

Ajo kishte marrë përsipër të gjente 2 avokatë të suksesshëm për zgjidhjen e çështjes. Deraj dyshohet se ka marrë përmes mashtrimit një shumë prej 340 mijë euro.

Ajo ka mashtruar 3 shtetas (babai dhe dy djemtë), duke iu marrë 340.000 euro, me premtimin se do t’i ndihmonte në një proces gjyqësor që kishin në Shkodër, në lidhje me një ngjarje kriminale të ndodhur në Velipojë, në vitin 2021.

Gjithashtu, kjo shtetase ka mashtruar edhe një shtetase tjetër, duke i marrë 230.000 euro, me premtimin për t’i investuar në bono thesari.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024