Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 75%
  • Ndikimi i shoqërisë 13%

Parashikimi i motit: 13 shtator 2021

Nga A2 CNN
13 Shtator 2021, 07:04 | Aktualitet
Parashikimi i motit: 13 shtator  2021

Mot me diell në veri dhe qendër, por vranësira të përkohshme në jug të vendit. Duke iu afruar mesditës, jugu kalon në kushtet e  kthjellimeve, të cilat bëhen mbizotëruese deri në mesnatë, në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes, por rritje me rreth 2°C sjell mesdita kur termometri maksimal ngjitet në 26°C për zonat malore dhe mbi 30°C në zonat e ultësirës.

Era do të fryjë e lehtë gjatë paradites dhe mbrëmjes me drejtim veriperëndimor, por era forcohet në mesatare rreth mesditës kur në brigjet detare pritet dallgëzim i përkohshëm rreth 3 ballë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli