Sondazh: Ku do e kaloni natën e ndërrimit të viteve?
  • Famije 77%
  • Restorant/bare 7%
  • Jashtë vendit 16%

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e bosit mafioz. Lë burgun dhe shtrohet në spital

Nga A2 CNN
8 Gusht 2023, 15:22 | Bota
Përkeqësohet gjendja shëndetësore e bosit mafioz. Lë

Gjendja shëndetësore e Matteo Messina Denaro është përkeqësuar. Bosi, i ndaluar në regjimin 41 bis në superburgun e L'Aquila vuan nga një tumor. Mediat italiane bëjnë të ditur se prej ditës së arrestimit ndodhet nën kurim në burg, ku i është ngritur një dhomë kimioterapie. Pas apelit të avokatit të tij, Messina Denaro u shtrua në repartin e kirurgjisë të spitalit San Salvatore nën masa sigurie.

“Duhet shtrimi në spital”, nënvizoi avokati i tij. Javët e fundit Messina Denaro i ishte nënshtruar një operacioni të vogël për probleme urologjike, por u kthye në burg gjatë ditës.

“Tani Messina Denaro nuk ha më, ai gjithashtu ka vështirësi për të pirë, ka nevojë për shtrim urgjent në spital, sepse i duhet një serum për t’u ushqyer. Situata e tij nuk është më e menaxhueshme nga struktura në të cilën ai është i burgosur nën regjimin 41bis", tha avokati mbrojtës Alessandro Cerella.

Matteo Messina Denaro u arrestua në 16 janar të këtij viti pas 30 vitesh në arrati, në një klinikë private në Palermo.

https://a2news.com/2023/05/09/jam-thjesht-nje-fermer-rrefehet-nga-qelia-bosi-i-mafies-messina-denaro-per-cosa-nostra-n-kam-degjuar-nga-gazetat/

Ditari A2 CNN