Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

Përplasen 2 makina, gjen vdekjen 60-vjeçari që po udhëtonte me bagëti! Pranga 2 shoferëve

Nga A2 CNN
13 Gusht 2023, 16:28 | Kronikë
Përplasen 2 makina, gjen vdekjen 60-vjeçari që po

Një 60-vjeçar ka humbur jetën pasditen e së shtunës në aksin rrugor “Gjirokastër-Kakavijë”.

Dy makina u përplasën me njëra-tjetrën, e për pasojë gjeti vdekjen 60-vjeçari që po udhëtonte me bagëti anash rrugës. Viktima është identifikuar si V. G., 60 vjeç.

Ndërkohë, 2 shoferët e makinave, një 47 vjeçar banues në Poloni i identifikuar si D. S., dhe T. G., 39 vjeç janë arrestuar nga policia.

“Specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasit D. S., 47 vjeç, banues në Poloni dhe T. G., 39 vjeç, banues në Tiranë, pasi nga përplasja e automjeteve që drejtonin këta shtetas, pasditen e djeshme, në aksin rrugor “Gjirokastër-Kakavije”, ka humbur jetën shtetasi V. G., 60 vjeç, i cili ishte me bagëti, anash rrugës ku ndodhi përplasja”.

Njoftimi i Policisë së Shtetit

Debat - nga Alba Alishani