Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

Vdes në qeli 37-vjeçari në burgun e Rrogozhinës

Nga A2 CNN
13 Gusht 2023, 11:34 | Kronikë
Vdes në qeli 37-vjeçari në burgun e Rrogozhinës

Një 37-vjeçar i dënuar është gjetur pa shenja jete mbrëmjen e djeshme në burgun e Rrogozhinës.

Sipas të dhënave paraprake, i dënuari Mariglen Alterziu është futur në tualet  dhe pas disa minutash është konstatuar pa ndjenja i rënë në dysheme.

Menjëherë në ndihmë të tij ka shkuar stafi mjekësor, i cili më pas e ka shoqëruar në Qendrën Shëndetësore në Rrogozhinë, por nuk ka mundur të mbijetoje.

Paraprakisht dyshohet se Alterziu ka pësuar një atak kardiak, teksa vijojnë hetimet e thelluara.

37-vjeçari ishte dënuar për vjedhje dhe vuante dënimin në burgun  e Rrogozhinës prej janarit të këtij viti.

A2 CNN Livestream

A2 Business