Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 18%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 29%

Shkrumbohen nga zjarri 4 makina në Fier, të paqarta shkaqet

Nga A2 CNN
13 Gusht 2023, 08:33 | Kronikë

Katër makina të parkuara janë djegur totalisht nga flakët që i përfshinë, në orët e para të mëngjesit në lagjen “Apollonia” në Fier.

Paraprakisht mendohet se zjarri ka rënë në fillim në automjeti tip "Benz", në pronësi të shtetasit N. B. dhe më pas u përplas dhe në makinat e tjera.

Nga zjarri nuk ka persona të lënduar, ndërkohë që policia po heton për shkaqet e nisjes së tij, ndonëse paraprakisht mendohet të ketë qenë një shkëndijë elektrike ajo që i ka iniciuar flakët.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

A2 CNN Livestream

Dita jonë