Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Aksident në Korçë, përplasen dy makina dhe shpërthejnë në flakë

Nga A2 CNN
13 Gusht 2023, 08:25 | Kronikë
Aksident në Korçë, përplasen dy makina dhe

Një aksident i rëndë është regjistruar pak para mesnate në qytetin e Korçës, i cili fatmirësisht nuk ka pasur fatalitete.

Sipas të dhënave të policisë shtetasja M. Ç., duke drejtuar mjetin tip "Volksëagen", ka humbur kontrollin është përplasur me automjetin kantinë tip "Benz", të parkuar në rrugë. Si pasojë e përplasjes, të dyja automjetet kanë marrë zjarr.

Si pasojë e përplasjes M. Ç. ka marrë plagë të lehta dhe është dërguar në spital për ndihmë, ndërkohë që zjarrfikësit kanë mundur të shuajnë flakët.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli