Pikëpyetjet e vizitës së Xi Jingpin në Moskë, pedagogu Fetoshi: Kina, aleate e Putin, armike e SHBA

Nga A2 CNN
22 Mars 2023, 15:08 | Aktualitet

Kina kërkon të paraqitet si negociator paqeje mes Rusisë dhe Perëndimit. Por roli i “dragoit” në arenën ndërkombëtare po ravijëzohet gjithmonë e më shumë në krah të Moskës dhe vizita e Presidentit Xi Jingpin në Moskë, ku u prit nga Vladimir Putin, ngriti edhe më shumë pikëpyetje mbi të ardhmen e luftës dhe sfidave globale. I ftuar në Ditarin e A2 CNN, Arben Fetoshi, pedagog në universitetin e Prishtinës

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani