Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 33%
  • 1 mars 33%
  • Nuk e uroj 33%

Makina përplas kalimtarët në Izrael, tjetër sulm ndaj hebrenjve

Nga A2 CNN
15 Janar 2024, 17:11 | Bota

Makina përplas kalimtarët në Izrael, tjetër sulm ndaj

Një grua 70-vjeçar humbi jetën dhe 12 persona të tjerë u plagosën në atë që policia e cilësoi si sulmin e radhës terrorist në Izrael.

Dy palestinezë nga Bregu Perëndimor janë arrestuar për incidentin, i cili ndodhi në Raanana, rreth 20 km në veri të Tel Avivit.

Të dyshuarit kishin vjedhur 3 makina gjatë ditës dhe i përplasën kalimtarët në zona të ndryshme të qytetit.

Sulmi erdhi pasi lufta midis Izraelit dhe grupit palestinez Hamas në Gaza kaloi kufirin 100-ditor.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli