Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Ukraina rrëzon avionin e rëndësishëm rus

Nga A2 CNN
15 Janar 2024, 17:07 | Bota

Ukraina rrëzon avionin e rëndësishëm rus

Ushtria e Ukrainës ka rrëzuar një aeroplan spiun ushtarak rus mbi Detin Azov, në atë që analistët thonë se do të ishte një goditje për fuqinë ajrore të Moskës.

Shefi i ushtrisë, gjenerali Valerii Zaluzhnyi tha se forcat ajrore kishin shkatërruar një aeroplan për zbulimin e radarëve me rreze të gjatë A-50 dhe një aeroplan të qendrës së kontrollit Il-22.

Zyrtarët rusë thanë se nuk kishin asnjë informacion për sulmet, por komentuesit e shquar rusë pro luftës thonë se humbja e një A-50 do të ishte e rëndësishme.

Një kanal ushtarak tha se nëse informacioni i Ukrainës për rrëzimin e avionit do të konfirmohej, do të ishte një tjetër ditë e zezë për forcat ajrore ruse.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi