Publikohet foto, dalja e fundit publike e Charles III para se të deklaronte se kishte kancer

Nga A2 CNN
6 Shkurt 2024, 07:41 | Bota

Dalja e parë publike e Mbretit Charles III që nga shtrimi në spital për operacionin në prostatë ishte gjithashtu e fundit e tij, para se të shpallej se monarku britanik ka kancer.

Ka shumë gjasa që kjo të jetë paraqitja e tij e fundit për disa kohë, pasi sipas deklaratës së Pallatit për gjendjen shëndetësore të Mbretit Charles III, detyrat e tij publike janë shtyrë për një kohë.

Në daljen e tij publike, vetëm të dielën e 4 shkurtit, Mbreti Charles III, së bashku me gruan e tij Kamila, ishin në kishën e Shën Marisë Magdalenës për shërbesën e rregullt.

Mbreti dukej se ishte në gjendje shumë të mirë shpirtërore dhe ecte me gruan e tij i veshur me pallton dhe një ombrellë, ndërsa Mbretëresha Kamila vendosi të vishte një kapelë me një shall blu të hapur dhe një pallto të errët.

Mbreti po përshëndetej me njerëzit që e panë duke ecur, vetëm pak orë para se të bëhej e ditur se vuante nga kanceri dhe i gjithë vendi u shokua.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Le Piu Affascinanti Di Milano (@lepiuaffascinantidimilano)

 

A2 CNN Livestream

Dita jonë