Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 82%
  • Ndikimi i shoqërisë 12%

Tronditet SHBA, të shtëna me armë në një shkollë të mesme

Nga A2 CNN
4 Janar 2024, 17:18 | Bota

Tronditet SHBA, të shtëna me armë në një shkollë

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në një shkollë të mesme në Perry të Iowa në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Të shtënat përkojnë me kthimin e studentëve në auditorët e shkollës pas pushimeve të dimrit, njofton BBC.

Sipas të dhënave paraprake të Departamentit të Policisë së Perry, ata janë duke iu përgjigjur të shtënave nga një person, por ende nuk ka asnjë të dhënë në lidhje me ngjarjen.

Paraprakisht raportohet se, nga sulmi i së enjtes janë plagosur dy persona dhe ka mbetur i vdekur një tjetër.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu