Në listën e të shumëkërkuarve nga Interpoli, arrestohet një serb në Kosovë

Nga A2 CNN
29 Nëntor 2023, 10:08 | Kosova

Në listën e të shumëkërkuarve nga Interpoli, arrestohet

Policia e Kosovës ka arrestuar të martën në Zhetkovc të Zveçanit një shtetas të Serbisë nën dyshimin se ka kryer vepër penale kontrabandë mallrash, heqje apo dëmtim i vulave zyrtare.

Siç njofton policia, pas verifikimit ai ka rezultuar se është person i kërkuar nga Interpol.

“Fsh. Zhetkovc, Zveçan  10-11.11.2023 – 10:45. Më 28.11.2023 është arrestuar i dyshuari serb shtetas i Serbisë si i dyshuar lidhur me rastin. I njëjti lidhur me rastin pas intervistimit është liruar. Pas verifikimit i dyshuari ka rezultuar si person i kërkuar nga INTERPOL-i (nga autoritetet e Serbisë) dhe me urdhër të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani