Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 40%
  • Modern 7%
  • I trashëguar 13%
  • Unik 40%

Prishtina i thotë jo dhunës ndaj grave, protestë për vrasjen e Liridonës

Nga A2 CNN
5 Dhjetor 2023, 18:26 | Sociale

Një protestë e madhe është mbajtur këtë të martë në Prishtinë pas vrasjes së 33 vjeçares Liridona Ademi, krim ky që u urdhërua nga bashkëshorti i saj.

Mijëra njerëz, përfaqësues të shoqërisë civile, artistë dhe politikanë ishin mbledhur për t’i thënë jo dhunës ndaj grave dhe për të kërkuar drejtësi për vrasjen që më herët u raportua si një grabitje e vajtur keq.

Pjesëmarrësit kërkuan gjithashtu ndryshimin e kodit penal dhe vendosjen e dënimeve më të rënda për burrat që dhunojnë gratë.

A2 CNN Livestream

A2 Business