Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 46%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 4%
  • Asnjëherë 32%

SHBA kërkoi hetim të shpejtë, AMP bën kallëzim në prokurorinë e Tiranës për "rrjedhjen” e TIMS

Nga A2 CNN
22 Gusht 2023, 16:40 | Aktualitet

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës dyshimet për ndërhyrje të paligjshme dhe për rrjedhje të të dhënave në sistemin TIMS. Kallëzimi i AMP për dy vepra penale erdhi vetëm pak ditë pasi Ambasada Amerikane në Tiranë u shpreh e shqetësuar mbi raportimet për rrjedhjen e të dhënave nga ky sistem dhe i kërkoi ministrit të Brendshëm Balla hetim të shpejtë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi