Moti i keq me reshje të dendura shiu, ndërpritet energjia në disa zona të Fierit

Nga Çaku Tafa
8 Nëntor 2023, 09:19 | Aktualitet


Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë mëngjesin e sotëm edhe qytetin e Fierit.

Prezenca e ujit ka krijuar vështirësi si për kalimin e qytetarëve, por edhe atë të automjeteve.

Ashtu si shiu i mëparshëm në këtë qark nuk ka sjellë probleme në të mbjellat e fermerëve, serrat dhe bizneset, përveçse ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona, ndërsa lumenjtë janë brenda shtratit të tyre.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu