Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Apeli e do në burg, Jamarbër Malltezi kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Nga Armand Bajrami
25 Janar 2024, 08:36 | Kronikë

Apeli e do në burg, Jamarbër Malltezi kërkon lirinë në

Jamarbër Malltezi kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë. Përmes avokatëve të tij, Malltezi, i ka bërë rekurs vendimit të Apelit të Posaçëm për lënien e tij në "arrest shtëpie".

Në rekursin e depozituar, ditën e djeshme, avokatët Antoneta Sevdari dhe Jurgen Vatnikaj kërkojnë që, klienti i tyre të jetë pa asnjë masë sigurie, me argumentin se nuk ka kryer asnjë vepër penale.

Më herët, vendimi i Apelit është kundërshtuar edhe nga SPAK, i cili kërkon kthimin në burg të Malltezit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli