Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

I dha automjetin një të riu sirian që transportonte kokainë, nisin hetimet për nënkomisarin e Shkodrës

Nga A2 CNN
18 Janar 2024, 12:55 | Kronikë

I dha automjetin një të riu sirian që transportonte kokainë,

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka vënë në pranga një 27-vjeçar nga Siria për veprën penale, prodhim dhe shitje narkotikësh, e kryer në bashkëpunim.

Bëhet e ditur se i riu, i cili ka edhe shtetësi shqiptare dhe precedentë penale, është kapur nga policia e Tiranës duke qarkulluar me automjetin e një nënkomisari policie, me detyrë Specialist në Seksionin kundër Narkotikëve në DVP Shkodër.

Pas kontrolleve në automjet, të riut iu gjet një sasi kokaine. Për rastin, nisën hetimet për punonjësin e policisë, H.P. Ndërkohë, vijojnë hetimet për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë, si dhe rolin e punonjësit të policisë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli