Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

Kush është shqiptari i ekzekutuar në Ekuador? Publikohet foto

Nga A2 CNN
10 Nëntor 2023, 23:23 | Kronikë

Kush është shqiptari i ekzekutuar në Ekuador? Publikohet foto

Një shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri në Guajakil të Ekuadorit. Mediat ekuadoriane raportojnë se 53-vjeçari shqiptar Arjanit Rizaj është ekzekutuar me armë zjarri para spitalit “Luis Vernaza”, ku kishte shoqëruar bashkëshorten e tij dhe vetë po qëndronte brenda një automjeti të parkuar.

Banorët dhe disa shitës të zonës thanë për autoritetet se në drejtim të shqiptarit është qëlluar nga një motoçikletë e bardhë me të cilën po lëviznin dy persona. Ata u larguan në drejtim të paditur pasi kryen vrasjen. Sipas informacioneve paraprake nga Policia Kombëtare, vrasësit kanë përdorur një armë zjarri të kalibrit 9 milimetra.

Fillimisht Rizaj u dërgua në urgjencën e spitalit “Luis Vernaza”, e më pas në klinikën “Panamericana”, ku mjekët tentuan ta mbanin në jetë, por plagët e shkaktuara nga arma e zjarrit ishin të rënda duke i shkaktuar vdekjen.

Kush është shqiptari i ekzekutuar në Ekuador? Publikohet foto
Foto e shqiptarit të vrarë në Ekuador, Arjanit Rizaj

Debat - nga Alba Alishani