Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Rrëfehet një nga të dhunuarit në Malin e Zi: Nuk i provokuam, na goditën pa arsye

Nga Artin Halili
7 Janar 2024, 16:30 | Kronikë

Rrëfehet një nga të dhunuarit në Malin e Zi: Nuk i

Doris Kopaçi, nga fshati Vërdovë i Pogradecit, një nga të dhunuarit në Mal të Zi, ka mbërritur në familjen e tij i traumatizuar.

Ai nuk ka pranuar të flasë për mediat, për shkak edhe të gjendjes së tij. Jashtë kamerave ai është shprehur se nuk ka patur asnjë provokim apo fjalë nga ana e shqiptarëve drejt dhunuesve, ndërkohë që këta të fundit i kanë ndaluar në rrugë duke i dhunuar pa asnjë arsye.

Kopaçi tregon se i kanë goditur me sende të forta në kokë dhe trup. Ai shton se nuk kanë mundur të reagojnë dhe nuk kanë kthyer mbrapsht sulmin drejt dhunuesve në asnjë moment.

Gjithçka më pas është e ditur thotë ai, pasi morën mjekime në Mal të Zi dhe janë kthyer në Shqipëri.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi