Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Begaj uron efektivët e FA: Jeni kontributi më i madh i shqiptarëve në botë

Nga A2 CNN
1 Janar 2024, 18:04 | PolitikëPresidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, zhvilloi sot një takim online me efektivët e Forcave të Armatosura që shërbejnë në misionet dhe operacionet paqeruajtëse në botë krah NATO-s, OKB-së dhe Bashkimit Evropian.

Presidenti ndau me ushtarakët urimet më të mira për vitin e ri dhe i përgëzoi për kryerjen me përgjegjësi e devotshmëri të të gjitha angazhimeve të ndërmarra në ruajtje të sigurisë dhe paqes në botë.

"Falë punës suaj vendi ynë konsiderohet si partner mjaft i rëndësishëm i organizatës së NATO-s dhe kërkesa për shtim të kontributit të Shqipërisë në Aleancë është shenjë e vlerësimit për profesionalizmin e Forcave të Armatosura”, tha Begaj.

Presidenti u shprehu ushtarakëve mbështetjen e tij maksimale, duke i cilësuar kontributin më të madh të shqiptarëve në botë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi