“Nis gjyqi publik”, Berisha akuza kundër Krajës, Millonait dhe Gjokës: Laro të Edi Ramës

Nga A2 CNN
9 Nëntor 2023, 15:29 | Politikë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur këtë të enjte atë që ai e quan gjyqin publik lidhur me hetimin e nisur nga SPAK kundër tij.

Nga selia blu, Berisha sulmoi dy prokurorët që po hetojnë dosjen Partizani, Arben Kraja dhe Enkelejda Millonai,si dhe gjyqtaren e GJKKO, Irena Gjoka.

Sipas kreut të Rithemelimit në procesin gjyqësor kundër tij është shkelur Kushtetuta për vendosjen e masës së sigurisë pa miratimin e Parlamentit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni