Sondazh: Ku do e kaloni natën e ndërrimit të viteve?
  • Famije 78%
  • Restorant/bare 7%
  • Jashtë vendit 16%

Shqipëria kualifikohet në “Euro 2024”, Rama falenderon lojtarët e kombëtares: Një dhuratë fantastike

Nga A2 CNN
17 Nëntor 2023, 20:23 | Sport

Shqipëria kualifikohet në “Euro 2024”, Rama falenderon

Figurat kryesore të politikës kanë reaguar pas kualifikimit të Shqipërisë për Evropianin e Gjermanisë.

Kryeministri Edi Rama ka falënderuar lojtarët e kombëtares “për dhuratën fantastike” që i dhanë vendit. Bashkë me urimin, Rama ka publikuar edhe një “skicë” të shqiponjës dykrenare.

Djemtë e Kombëtares i ka falënderuar për emocionet që na dhuruan edhe kreu i shtetit, Bajram Begaj, kreu i Rithemelimit, Sali Berisha dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Ditari A2 CNN