Si ta drejtonte me telekomandë, portieri dërgon topin në rrjetë me gjuajtjen e pamundur

Nga A2 CNN
16 Maj 2023, 15:34 | Futboll

Një gol i pamundur, nga porta në portë, u realizua të hënën në kategorinë e dytë meksikane. Pasi kapi një gjuajte në zonën e tij, në sekondat e fundit të ndeshjes dhe duke përfituar nga dalja në sulm e portierit kundërshtar, Santiago Ramírez goditi topin fort dhe me një shënjestër të admirueshme, duke e dërguar drejt e në rrjetën kundërshtare. Goli vulosi fitoren 3-1 për skuadrën e tij, që i dha edhe kualifikimin për në finalen e madhe të kampionit të kategorisë së dytë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi