Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Asani fashon “raketahedhësen” para Moldavisë, FSHF publikon pamjet

Nga A2 CNN
14 Nëntor 2023, 14:07 | Futboll

Kombëtarja shqiptare po vijon me intensitet të plotë përgatitjet për finalen e parafundit të eliminatoreve të Kampionatit Europian, atë ndaj Moldavisë ditën e premte në transfertë, ku një pikë do të vuloste kualifikimin për në Gjermani.

Edhe pse atmosfera është e shkëlqyer në ambientin kuqezi përpara kësaj sfide të rëndësishme, veç Ajetit të dëmtuar, e Asllanit në pikëpyetje, në videon e fundit të publikuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, “bombarduesi” Asllani është parë i fashuar në këmbën e tij të majtë.

Megjithatë, ai shihet teksa stërvitet me intensitet të plotë dhe nuk ka asnjë njoftim për probleme fizike. Në këtë situatë, duke më shumë sikur sulmuesi kuqezi po e bën gati “raketahedhësin” për të bombarduar kundërshtarin e radhës.

Asani ka qenë një nga futbollistët me të rëndësishëm të Shqipërisë në këto eliminatore, ku në 6 ndeshje ka realizuar 3 gola, si dhe ka dhënë 2 asiste.

Debat - nga Alba Alishani