Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 8%
  • Jo 92%

Berat Gjimshiti shënon në Europa League

Nga A2 CNN
9 Nëntor 2023, 22:14 | Futboll
Berat Gjimshiti shënon në Europa League

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti, ka arritur të realizojë gol për Atalantën në ndeshjen e vlefshme për grupet e Europa League ndaj Sturm Graz.

Shqiptari është kthyer në shtyllën e mbrojtjes në skuadrën e Gasperinit dhe tashmë veç sigurisë për të mos pësuar është kthyer dhe në një goleador.

Gjimshiti zhbllokoi rezultatin në minutën e 53 teksa goditi saktë me këmbë në drejtim të portës nga brenda zonës.

Ky është një tjetër lajm i shkëlqyer për Sylvinhon para dy ndeshjeve të fundit në grup të Kombëtares shqiptare, ndaj Moldavisë në transfertë më 17 nëntor dhe 3 ditë më pas në Tiranë ndaj Ishujve Faroe.

Ditari A2 CNN