Sondazh: A kujdeseni për datat e skadencës së produkteve ushqimore?
  • Gjithmonë 69%
  • Rrallë 19%
  • Asnjëherë 13%

Gara për titull, Partizani përgatitet në Turqi, përcaktohen dy miqësore

Nga Erald Kodhelaj
3 Janar 2024, 09:47 | Futboll

Gara për titull, Partizani përgatitet në Turqi, përcaktohen

Partizani nis përgatitjet në Antalia, për të qenë gati për garën drejt titullit në gjysmën e mbetur të sezonit. Të kuqtë zbarkuan në tokën turke dhe nuk humbën kohë, por zhvilluan menjëherë seancën e parë stërvitore.

Ekipi do të vijojë të punojë me intensitet të plotë gjatë fazës përgatitore, sipas planit të përcaktuar nga trajneri Orges Shehi dhe stafi i tij.

Gjithashtu, klubi ka programuar edhe zhvillimin e dy ndeshjeve miqësore. Testi i parë do të jetë kundër azerëve të Neftçi Baku, teksa më pas skuadra do të përballet me holandezët e Volendam.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani