Goleada nga Real e Barca, Atletico e mbyll e katërta

Nga A2 CNN
20 Maj 2024, 00:41 | Futboll

Goleada nga Real e Barca, Atletico e mbyll e katërta

Me titullin kampion në xhep dhe i përqendruar në finalen e Champions, Reali i Madridit nuk fiton në kampionat.

Në javën e parafundit të La Liga-s, madrilenëve nuk u mjaftoi avantazhi i tre golave, sepse Villareali mbeti në lojë dhe në fund sfida u mbyll në barazim 4-4.

Barcelona fitoi 3 me 0 kundër Rajo Vallecanos së Ivan Balliut, teksa sukses regjistroi edhe Girona, me shifrat 3-1 në fushën e Valencias.

Atletico Madrid u turpërua me rezultatin 4-1 në shtëpi nga Osasuna, me “Kolconeros” që e kanë siguruar pjesëmarrjen në Champions, por e mbyllën kampionatin në vendin e katërt.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi