Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 14%
  • Shpesh 14%
  • Asnjëherë 71%

U kap me pak hashash në festë, dënohet me burg stjuardesa italiane në Arabi

Nga A2 CNN
17 Gusht 2023, 17:40 | Bota
U kap me pak hashash në festë, dënohet me burg stjuardesa

Një stjuardesë italiane e quajtur Ilaria De Rosa u dënua me 6 muaj burg nga një gjykatë apeli në Arabinë Saudite nën akuzën e posedimit të lëndëve narkotike.

E reja 24 vjeçare me origjinë nga Veneto, u arrestua në 5 maj në Gedda dhe tashmë do të qëndrojë pas hekurave deri në muajin nëntor, sipas gjykatës.

Punonjësja e kompanisë ajrore lituaneze, Avion Express u arrestua sipas akuzës në një festë dhe iu gjet një sasi kanabisi, gjë të cilën ajo e mohon kategorikisht.

Ditari A2 CNN