Ukraina në NATO për samitin e Mbrojtjes, Zelensky kërkon “mburojë qiellore”: Lufta, në fazën finale

Nga A2 CNN
11 Tetor 2023, 14:16 | Aktualitet

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të NATO-s, të cilëve u kërkoi armatime të reja, mbrojtje ajrore dhe financime për të kaluar me sukses atë që e quajti, fazë finale të luftës. Shtetet e aleancës u shprehen në favor të vazhdimit të ndihmave për vendin e përfshire nga lufta.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni