Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 48%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Vijon trendi i goditjes së artistëve, MC Kresha braktis skenën pasi mori një çakmak fytyrës

Nga A2 CNN
1 Gusht 2023, 11:10 | Showbiz

"Trendi" i rrezikshëm i goditjes së artistëve me sende të forta në koncertet e tyre, që nisi në SHBA me këngëtaren Bebe Rexha dhe vijoi me Cardi B, Harry Styles, Ava Max, etj… ka prekur dhe artistët shqiptarë.

Gjatë një koncerti në Drenas, këngëtari i njohur i rrymës hip-hop Mc Kresha është goditur me një çakmak në fytyrë, nga një prej të pranishmëve mes turmës.

Artisti po këndonte hitin e tij “Era” në momentin kur fansi hedh çakmakun në drejtim të tij.

Mc Kresha e ndërpreu menjëherë performancën duke iu drejtuar publikut me këto fjalë: “Nëse doni t’i kallxoni artistit dashuri duke i gjuajtur me shkrepëse, faleminderit. Nëse mendoni se kemi ardhur për të kënduar për para, kemi ardhur përpara për t'ju kënduar. Faleminderit!”

Më pas artisti u largua nga skena së bashku me bashkëpunëtorin e tij Lyrical Son, duke mos e vazhduar koncertin.

Dita jonë