Vizita e Kim Jong Un në Rusi, e para jashtë vendit pas pandemisë

Nga A2 CNN
13 Shtator 2023, 08:24 | Aktualitet

Vizita e Kim Jong Un, liderit të Koresë së Veriut në Rusi, ka ngjallur shumë kureshtje dhe kjo ndodh sa herë që një lider i këtij profili, del jashtë vendit. Siguria personale e tij dhe paranojat që duket sikur i përkasin një tjetër bote, mbeten objekt i mediave ndërkombëtare. Treni i blinduar jeshil, është një fortesë lëvizëse me shumë salla për konferenca e takime, restorante të klasit të parë, e deri tek vaskat me hidromasazh. Më shumë nga këto detaje dha në “Dita Jonë” eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare Marlind Laçi.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani