Votohen ministrat, Berisha: Ndryshimet në qeveri, diktuar nga krimi

Nga A2 CNN
11 Shtator 2023, 15:31 | Aktualitet

“Përpjekje për të larë pak fytyrën, por që e nxinë akoma më shumë.” Kështu i ka cilësuar kreu i Rithemelimit Sali Berisha, ndryshimet e bëra së fundmi në qeverinë Rama. Berisha, deklaratat i bëri pas mbajtjes së seancës së sotme plenare, gjatë së cilës u votuan dekretet e Presidentit Bajram Begaj për shkarkimin dhe emërimin e ministrave të rinj.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani