Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 38%
  • Tre herë në javë 25%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 31%

Rama reagon pas ndeshjes së Kombëtares: Luan futboll si e barabartë në çdo drejtim

Nga A2 CNN
8 Shtator 2023, 09:18 | Futboll
Rama reagon pas ndeshjes së Kombëtares: Luan futboll si e

Kryeministri Edi Rama reagoi pas barazimit 1-1 të Kombëtares ndaj Republikës Çeke, në ndeshjen e zhvilluar në Pragë.

Me anë të një postimi në Facebook, kreu i qeverisë theksoi se ekipi ynë përfaqësues “nuk bën vetëm pikë, po luan futboll si e barabartë në çdo drejtim, jep shpirtin në fushë dhe frymëzon”.

“Kjo Kombëtare nuk bën vetëm pikë, po luan futboll si e barabartë në çdo drejtim, jep shpirtin në fushë dhe frymëzon. Faleminderit djemve kuqezinj, po faleminderit edhe kampionëve që e drejtojnë këtë skuadër kaq dinjitoze, trainerit Sylvinho dhe ndihmësve të tij”, shkruan Rama në rrjetin social.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi