Rusët heqin dorë nga Turqia, zgjedhin të pushojnë në Krime

Nga A2 CNN
11 Shtator 2023, 11:23 | Aktualitet

Viktor Motorin, bashkë me familjen e tij, mund të hipte në një avion dhe të mbërrinte në Krime vetëm 4 orë më pas, për t’u relaksuar e për të pushuar i qetë në apartamentin e tij të pushimeve atje. Tani i duhet të fluturojë drejt Moskës, e nga atje, të udhëtojë me tren për një ditë e gjysmë. Lufta në Ukrainë, tani mbi 18 muaj nga nisja, e ka bërë kalimin në kufi shumë më të vështirë, edhe për vetë rusët, që i tremben ndonjë sulmi nga ajri apo edhe tokësor.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi