“Mbajeni mend këtë emër”, UEFA vlerëson Ernest Muçin

Nga A2 CNN
27 Shtator 2023, 08:28 | Futboll
“Mbajeni mend këtë emër”, UEFA vlerëson Ernest

“Ernest Muçi, mbajeni mend këtë emër”. Ky është komenti që UEFA ka bërë në faqen e saj zyrtare për futbollistin e kombëtares shqiptare.

Me anë të një postimi në Instagram, qeveria e futbollit europian i ka thurur elozhe talentit 21-vjeçar që shkëlqeu, javën e kaluar, në Conference League. Golat u bënë virale në rrjetet sociale, pasi janë shpërndarë shpesh nga UEFA.

Ai ishte protagonist kryesor i Legias së Varshavës në fitoren ndaj Aston Villa, pasi i shënoi dy gola anglezëve dhe i siguroi 3 pikë skuadrës së tij. 

A post shared by UEFA Europa Conference League (@europacnfleague)

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani