Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Vdes në moshën 83-vjeçare Prof.Dr. Ahmet Kamberi, “babai” i kardiologjisë shqiptare

Nga A2 CNN
4 Tetor 2023, 06:21 | Aktualitet
Vdes në moshën 83-vjeçare Prof.Dr. Ahmet Kamberi,

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Profesor Doktor, Ahmet Kamberi.

Ai është një prej emrave më të njohur të kardiologjisë shqiptare, ndërsa ka mbajtur edhe postin e ministrit të Shëndetësisë në fillim të viteve ’90.

Kamberi mësohet se prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë, e cila fatkeqësisht i mori jetën, duke lënë pas një plagë të thellë për familjen dhe miqtë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi